Vítejte na mém blogu. Mohou se zde vyskytovat povídky, pro lidi do 18 let, s obsahy yaoi,shounen-ai,yuri, apod.,takže pokud se vám něco nelíbí, tak urychleně opusťte blog. Zanech komentář :)

V letech mého otce 5/5

5. ledna 2014 v 21:17 | Caroline |  Kapitolovky - HP
Poslední,zároveň nejdelší část
snad vás konec nezklame

Čelá společenská místnost už dávno spala. Harry popíjel kávu,aby neusnul a když poslední lidi ve společenské místnosti usnuli, přehodil přes sebe neviditelný plášť a šel.

,,Kde je Harry?" Zašeptala Hermiona Ronovi,který spal jak dřevo.Jedinou odpovědí bylo hlasité zachrápání. Hermiona protočila oči v sloup a šla za profesorkou McGonnagalovou,ta Hermióně pověděla,že se jí Harry ptal, jestli Brumbál spí v jeho pracovně.,,Paní profesorko,musíme okamžitě za Brumbálem!" Řekla upřímně Hermiona a obě vyšly.

Harry byl před točitým schodištěm..jak že bylo heslo ? Bertíkovy lentilky,citronáda? Ne,citrónová zmrzlina!"řekl a schody se otočily,aby na ně mohl nastoupit. Vyjel po nich nahoru. Dveře ale nešly otevřít. ,,Tady je pořád nějaký problém,že?"řekl si pro sebe a zkusil alhomora.Nic se nedělo. No jasně,Harryho mohlo napadnout,že Brumbál se nezabezpečí tak jednoduchým kouzlem.
,,Bombardo maximo!"zařval a dveře bouchly. Harry se zašklebil. Brumbál asi nebude rád,ale on teď nechtěl myslet na Brumbála. Chtěl alespoň jednou myslet na sebe. Chtěl dokázat,že i on sám má nějaké potřeby, a teď měl velkou. Měl dokonce i malý pocit,že se do Jamese,Siriuse a Remuse trochu zamiloval. Pořád se mu u nich zdálo. Sirius byl krásný,měl vysokou postavu a černé delší vlnité vlasy. James byl pěkný a hlavně chytrý, když nebyl arogantní,byl milý a dokázal přátelům pomoci. Remus byl hodný a milý člověk, někdy moc bázlivý,ale dokázal všechny uklidnit a byl dobrým přítelem.
Harry je měl všechny rád a teď se chystal jim to říct. Bylo mu jedno, jestli přežije,jestli tam zůstane navždy či ne,protože láska byla důležitější..
Skříň s myslánkou byla otevřená a Harry pomocí hůlky vyjmul svojí myšlenku na ně. Vložil jí do misky,hůlkou zamíchal a ponořil se do ní.

,,Harry,kde si byl?" Přišel k němu s úsměvem James. Harry se jen zasmál a objal ho.,,Brumbál se mě vyptával,proč jsem spadl z nebe a chtěl mě poslat zpátky,znáš to." To už se smáli i Sirius s Remusem,kteří se u nich také objevili:,,Jo a mimochodem,nesmí mě najít Brumbál,ano?" Zašeptal vážně Harry a tři postavy přikývly.

,,Pane profesore,Harry se ztratil,"zašeptala Hermiona na Albuse Brumbála,který byl v polo spánku:,,O co jde,Hermiono?" Zamručel, protože 40 hodin nespal.,,Vstávejte Albusi," řekla profesorka McGonnagalová a jedním pohybem hůlkou z něj smetla peřinu. Brumbál se tedy posadil,aby se neřeklo a vyslechl si jejich příběh:,,Já toho kluka zabiju!" Povzdechl si a vydal se do své pracovny

,,Chtěl jsem vám říct, že jste mi strašně chyběli!" Zašeptal a objal je. Sirius ho pohladil po vlasech a přikývl:,,Ty nám taky! Nezmizíš už,že ne.." Zasmál se. Harry záporně zavrtěl hlavou a všichni čtyři si nalili medový ležák.
,,Harry,poslyš,půjdeš s námi podpálit Filchovi kabinet?" Zašeptal James a přivinul si ho k sobě. Ti čtyři nebyli jen kamarádi. Byli něco Jako rodina. Harry řekl:,,To bych si nenechal ujít!" Myslíte,že paní Norisové se to bude líbit?" Zeptal se s úsměvem a znovu se všichni rozesmáli.

Brumbál byl vmžiku u točitého schodiště.,,Citrónová zmrzlina!" řekl a vyjel též nahoru jako Harry po schodech. Když spatřil zbytek dveří,pomyslel si:,,Tohle jsi přehnal Harry" a nevzrušeně mířil k myslánce.

Harry a Sirius se plížili pod Harryho neviditelným pláštěm a James s Remusem pod Jamesovým. Trvalo trochu déle,než se tam dostali,protože mnoho učitelů se procházelo po cestě a sem tam i pár zmijozelských žáků. Nakonec se tam dostali.,,Tákže,všichni víme,jak vytvořit oheň žejo?" Zašeptal James a všichni tři přikývli. Poté se přes celou chodbu ozvalo:,,Incendio!" A Filchovi vyběhl ven,celý naštvaný a utíkal za Brumbálem.Všichni čtyři se mohli smíchem potrhat." Pak šli zpátky do společenské místnosti...

,,Ach bože,"zašeptal Brumbál a vnikl do myšlenky také. Použil zastírací kouzlo a šel za Brumbálem do pracovny. Naštěstí ho potkal na chodbě a vysvětlil mu vše,co se tady stalo. Mladší Brumbál byl nejdříve překvapený,ale poté šli společně se starším za těmi čtyřmi do společenské místnosti.

,,To bylo skvělý" řekl upřímně Harry a začal se smát,Sirius ho políbil a panovala u nich skvělá atmosféra. Teda dokud nedorazil Brumbál.Respektive je třeba podotknout Brumbálové. Sirius stačil přehodit přes Harryho plášť a Brumbálové se objevili. ,,Můžu se posadit?" Usmál se starší Brumbál a ukázal na volné křeslo,které v podstatě volné nebylo,protože na něm seděl Harry. James byl ale rychlejší a sedl si vedle Harryho a pokynul Brumbálovi,ať si sedne místo něj. Sirius na něj mrkl, že je chytrej a dobře to vymyslel. Mladší Brumbál začal mluvit:,,Myslím,že bych vám odpustil nepozornost na přeměňování profesorky McGonnagalové i to,že jste napadli Severuse Snapea." Odmlčel se. Remus vrhl pohled na Siriuse:,,Jak to sakra ví?" A Sirius pokrčil rameny.:,,Ale to,že jste zapálili kabinet Filchovi, to vám jen tak neprojde." James protočil očima a promluvil ten starší.,,Jamesi,mohl bych odzkoušet křeslo,na kterém sedíš?"James jen přikývl a pohlédl na to křeslo,alias na Harryho,ten se opatrně zvedl a Brumbál dosedl do křesla, kde ještě předchvílí oba seděli:,,Ták,konec hry" utnul to mladší Brumbál:,,Accio neviditelný plášť,"zvolal a Harry byl rázem odkrytý. Začervenal se a Sirius s Lupinem se rychle postavili k němu:,,Nemůžete si ho odvézt,"zakřičeli sborově,ale Brumbál na to Nedbal:,,Víte,měl bych vás vyloučit,pánové,takže vás prosím, abyste neprotestovali!" James si Harryho přitáhl a políbil,stejně jako poté Sirius a Remus. Pak ho poplácali po rameni a šli si zpět sednout.,,Myslím,že bychom měli jít,s Harrym si promluvím v pracovně," usmál se Starší Brumbál a Harry cítil zase tu sílu, která ho táhla nahoru.

,,Posaď se Harry,"poručil jemně Brumbál a Harry si sedl. Byl strašně smutný,znova byl tady,už nikdy nezažije ten krásný pocit.,,Takže,porušil jsi Hagridův slib,můj slib,rozbil si mi dveře a zase jsi byl v mé myslánce,"zrekapituloval vše Brumbál a zamračil se. Harrymu bylo jedno, jak se dozvěděl o Hagridovi..věděl,co příjde teď.,,Vyloučíte mně?" Zeptal se neutrálním hlasem,ale v hloubi srdce cítil velkou bolest.,,Měl bych,že?" Opáčil Brumbál a Harry sklopil pohled do země.,,Zasloužím si to,pane profesore...nejspíš už nemám přátelé..Ronovi a Hermióně se vyhýbám a Hagrid...." Odmlčel se Harry. Hagrid s ním určitě nepromluví. ,,To slečna Grangerová tě zachránila,"podotkl jemně Brumbál:,, a Hagrid ti to určitě odpustí" usmál se.,,Děkuju,"zašeptal Harry a pocítil ho smutek, za to,že Brumbálovi zníčil dveře:,,A vy?" Zeptal se na velmi důležitou otázku. Co když mu Brumbál neodpustí? ,,No,potřeboval bych nové dveře." Prohodil Brumbál a v očích mu svítily jiskry pobavení.,,Reparo,"pronesl Harry,ale nic se nestalo.,,Tohle nejsou jen tak obyčejné dveře Harry." Řekl Brumbál úsměvem a Harry v kapse zašátral pro pár galeonů:,,Děkuji" řekl mile Brumbál a pustil Harryho se vyspat....

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mayu Uchiha Mayu Uchiha | 5. ledna 2014 v 21:40 | Reagovat

ale jo kajo :D

2 smyslzivotu smyslzivotu | Web | 5. ledna 2014 v 21:50 | Reagovat

[1]: co ,,ale jo?" :D

3 Yunho-chan Yunho-chan | Web | 6. ledna 2014 v 14:50 | Reagovat

ooooo pekné veľmi a reagujem na tvoju žiadoť rada by som bola tvojou sb :)

4 Aki-chan Aki-chan | Web | 7. ledna 2014 v 13:45 | Reagovat

skvelá poviedka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama